OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

                                                                             ČÍM LÉPE SE CÍTÍTE, TÍM LEPŠÍ MÁTE ŽIVOT

blobid1.png „Žádnou krasavici by neurazil drahej šperk třpytivej“ – Princezna ze mlejna (1994)

 Ó, jak velkou pravdu pronesla ona šeredná čarodějnice v podání naší zlaté slavice. Není však třeba lstivých ďábelských kouzel k tomu, abychom se, především my ženy, mohly rozzářit. S jistotou vám však můžeme zaručit, že šperky, které jsme zde pro vás připravili a připravujeme, rozhodně sírou nesmrdí. Ba naopak. Vytvářené jsou s radostí a láskou. Všimli jste si, jak nádherně září kapky ranní rosy pod slunečními paprsky? Tuto krásu odráží i ohňovky, korálky vzniklé pod rukama českých sklářů, s nimiž je nesmírná radost pracovat. To však neubírá na kráse ostatním perlím, jejichž širokou barevnou škálu by i malíři mohli závidět. Kdo z nás nemiloval v dětství skleněné barevné kuličky? Barvy nás hřejí i nabíjejí energií. Radost je základní ingrediencí štěstí. Velké štěstí se často skládá z drobných radostí. Čím více na Zemi bude radosti, tím lépe se nám všem bude žít. Vstupte tedy do království korálků, kamínků, květin a zkuste si udělat drobnou radost, která vykouzlí úsměv na vaší tváři. A věřte tomu, že onen úsměv, který bude vycházet z vás samotných, bude vaší vstupní branou do šťastnějšího dne. 

imagetools0.jpg       A co vlastně v naší elektronické truhle pokladů pro vás ukrýváme? 

Otevřete-li pomyslné víko truhly, spatříte kousky vyráběné technikou wire-wrapping neboli drátkováním, jejíž počátky sahají až do dávné minulosti. Původně byla využívána spíše z praktických důvodů, a to převážně k ochraně hliněného nádobí před jeho předčasnou zkázou. Ovšem pozor, prvním zmínky o drátovaných špercích můžeme spatřit již v době bronzové.

Postupem času byla tato technika propracovávána a zdokonalována a my máme to štěstí, že žijeme v době, kdy ji můžeme využívat čistě k dekorativním účelům. 

Vnoříte-li se ještě hlouběji do útrob truhly, naleznete šperky z nerezové oceli, jejichž obliba stále vzrůstá, a to především pro stálé a antialergické vlastnosti tohoto materiálu. Ačkoli neoplývají takovým třpytem jako jejich postříbření přátelé, pyšní se svou nezaměnitelnou osobitostí.

Velkým potěšením je pro nás i nabídka šperků vyráběných technikou Tiffani, která v sobě mistrně spojuje techniku wire-wrapping a techniku cínování. K výrobě těchto jedinečných kousků je používán zásadně bezolovnatý cín.

Pro úplnost je třeba upřesnit, že nabízené produkty jsou zhotovovány z kvalitního postříbřeného či měděného drátku s měděným jádrem, který se chová jako stříbro a stejně tak se tyto šperky ošetřují, nejlépe utěrkou určenou na stříbro. 

Závěrem bychom ještě dodali, že výrobky jsou zdobené například krásnými broušenými skleněnými korálky okouzlujícími především svým třpytem, které jsou právem největší chloubou českých sklářů. Jejich výroba započala již před 5 stoletími a vzhledově se podobají broušeným drahým kamenům. Uplatnění zde však naleznout také české voskované perle, které jsou věrnou imitací pravých perel. Vynikají svým leskem a nízkou váhou, díky níž jsou využívány zejména při výrobě náušnic.

V neposlední řadě se s velkou radostí obracíme k přírodě, abychom šperky ozdobili kameny, drahými kameny či minerály, a to převážně v případě cínovaných šperků.

Ale dost již slov. Račte tedy vstoupit do říše třpytivých korálků. Naším velkým přáním je, abyste s námi strávili pár milých okamžiků a rádi se k nám vraceli.

IMG_20200416_132102.jpg

 

Platby

gopay_bannery-barevne.pngms_vrt_opt_pos_73_2x.pngmc_vrt_opt_pos_73_2x.pngimg (2).pngmc_securecode_156px_width.pngimg.png