0 Kč

krystaly-úvod.jpg

Drazí návštěvníci,

na této stránce bych ráda uvedla několik základních informací vztahujících se k drahým kamenům, jejich výběru, vlastnostem a čištění v souvislosti se šperky.

Dovolte mi jen pár slov úvodem. Drahé kameny fascinují lidstvo od nepaměti, kdy jim byly připisovány převážně magické a léčitelské vlastnosti. Značnou oblibu si bezesporu získaly i svou krásou, kdy se z celkem nezajímavých hnědých hroud vyklubaly nádherné kameny v nepřeberném množství barev, tvarů, odstínů a třpytu.

Kameny mohou působit jako nepohyblivé, neměnné, ale je již známo, že i ony se rodí, žijí a umírají, aby se znovu, přestože v jiné formě, narodily. Kameny skutečně žijí, ač to lidským okem nemůžeme zachytit. Jejich život můžeme vnímat formou jejich vibrace. Kameny na nás mají trojí vliv: oslabují nadbytečné, posilují oslabené a odstraňují blokády bránící průtoku životodárné energie.

Polodrahokamy tak mohou být pro člověka nejenom pomocníkem, ale pokud v jejich moc a sílu zrovna nevěříte, tak i krásným, originálním šperkem, neboť těžko hledat dva identické kousky.  Svými barvami rozzáří váš den, ať už chcete nebo si to neuvědomujete. Barvy nás ovlivňují, stejně jako například vůně.

A JAK SI VYBRAT SPRÁVNÝ KÁMEN?

Zcela jednoduše. Intuitivně. Ten, který s vámi rezonuje, si vaši pozornost jednoznačně přitáhne. Zkuste příliš nezapojovat mysl. Vnímejte spíše pocity. Existuje sice mnoho výpisů, jaký kámen náleží k tomu či onomu znamení zvěrokruhu, což nám může posloužit jako vodítko, ale určitě bychom se neomezovali na výčet kamenů náležících právě k danému znamení. Můžete si všimnout, že se častokrát i zdroje těchto informací odlišují. Navíc, bylo by škoda se takto ochuzovat. Člověk je vibrační bytost a každý kámen rovněž vibruje na nějaké frekvenci. A tak se vám snadno může stát, že k vašemu znamení patří kámen, který vás vůbec nepřitahuje.

V současné době asi není příliš mnoho těch, kdo nikdy neslyšel o čakrách. Není bezpodmínečně nutné systematicky se věnovat spiritualitě. Stačí si uvědomit, že jednoho rána mám touhu obléknout si modré tričko a druhý den červené. I to souvisí s čakrami. A stejně tak je to i s kameny. Například můžete mít narušenou srdeční čakru a v reálu vás může silně přitahovat krásně zbarvený růženín.

Zkrátka, přestože jste bytostí narozenou v určitém znamení zvěrokruhu, můžete ve svém životě řešit nějakou nerovnováhu v té či oné oblasti a k tomu budete potřebovat krystal zaměřený na dané téma, byť údajně náleží k úplně jinému znamení.

Kameny působí na všech možných rovinách lidského bytí. Na toto téma by se dal napsat velmi obsáhlý materiál. Prostou pravdou však je, že všechno souvisí se vším. Myšlenka vytváří emoci, emoce psychickou vibraci a ta, pokud je negativní, způsobí po nějaké době fyzickou nemoc (setrváváme-li v negativní emoci příliš dlouho). Toť základ psychosomatiky. Naopak vibrace lásky je tak silná, že nás chrání jako štít.

Mnoho lidí od používání krystalů může odradit jejich vlastní očekávání, kdy prvně uchopí svůj kámen a … nic necítí. Na vibraci kamenů je však třeba se naladit, abychom je dokázali vědomě vnímat. Jejich působení je spíše na metafyzické rovině, což znamená to, co je za fyzickým.  Víme, že to existuje, ale nedokážeme to uchopit, uvidět.

JAK ČISTIT A NABÍJET ŠPERKY S POLODRAHOKAMY?

Na začátek je nutno zmínit úžasnou vlastnost kamenů, které můžete naprogramovat dle svého přání a tím umocnit jejich sílu. Pokud si předem vyberete svůj oděv, můžete svůj šperk (prstýnek, náramek, náhrdelník, náušnice, přívěsek na klíče, atd) naprogramovat dle cílů, které v daném dni hodláte uskutečnit, nebo dle toho, jak onen den chcete prožít, případně, zda potřebujete posílit energii či nalézt klid a mír.

A jak tedy na to?

Mám pro vás dobrou zprávu. Hlavní očištění od všeho, s čím kámen dosud přišel do kontaktu, jsem udělala za vás. Před výrobou šperků jsou všechny kameny důkladně čištěny. Z vaší strany tedy stačí už jen lehčí pročištění a spíše vyladění se na samotný krystal.

Všeobecně se kameny čistí pramenitou vodou, v lehce slaném roztoku, na slunci, při měsíčním svitu, nad plamen svíčky, vykuřováním, záměrem. Každý kámen má své vlastnosti, a ne každý způsob uvedené očisty mu svědčí. Například Sodalit patří mezi sádrovce a pokud ho naložíte do vody, můžete o něho brzy přijít. Ametyst, růženín a další zase nepatří na přímé slunce, kde ztrácí barvu. A tak dále. V případě krystalů vpracovaných do šperků navíc může celý výrobek značně utrpět.

Takže, co s tím? Nebojte se, řešení existuje.

Někteří lidé, kteří s kameny pracují, se domnívají, že krystaly mají sebečistící vlastnosti (výjimkou jsou kameny používané při léčení nebo k práci s jinou osobou). Někdy stačí kámen položit na drúzu křišťálu.

V případě šperků doporučuji čištění formou záměru (případně očistným dýmem při vykuřování). Jak už bylo řečeno, myšlenka vytváří emoci a emoce vibraci. Jedná se velmi snadný, a přesto velmi účinný způsob čištění.

Předem si zformulujte svůj záměr. Nepřesná formulace může zmást energie. Zde platí: stručně, jasně, výstižně. Najděte si klidné místo, kde nebudete rušeni. Klidně dýchejte. Myslete na svůj záměr a držte šperk s krystalem v dlani. Vnímejte energii kamene. Až budete cítit, že už nastal ten správný okamžik, nebo, že jste s kamenem propojeni, proneste pevným hlasem svůj záměr jej očistit. Nejlépe nahlas a několikrát za sebou. Pokud nevíte jak, můžete použít něco v tomto duchu: „Očišťuji tento krystal od veškerých nánosů a energií, které cestou ke mně nasbíral a očišťuji jej od všeho, co neslouží k nejvyššímu dobru mému ani druhých“.

Stejným způsobem můžete krystal programovat na každý den. S ohledem na jeho vlastní charakteristické vlastnosti (ametyst nebudeme trápit programem na finanční hojnost, stejně tak potřebujete-li nalézt klid, nepoužijete červený jaspis, ale spíše modré zklidňující kameny) si zvolíte cíle pro daný den a stejným způsobem, jako u čištění krystalů, vložíte do kamene záměr.

Mám pro vás ještě jeden způsob čištění krystalů ve špercích.

Opět platí, že je dobré si najít klidné místo, kde vás chvilku nebude nikdo rušit. Prodýcháte se, uvolníte, zklidníte myšlenky. Vložíte si šperk s krystalem do dlaně a představujete si, že kámen obaluje čisté Boží bílé světlo. Během toho procesu se opět soustředíte na kámen s přáním, aby se z něho, s pomocí očišťujícího Božského světla, odpoutala negativní energie (můžete si představit, jak například z kamene vystupuje černý mrak, který se v bílém Božím světle rozpouští a mění v třpytivé krystalky) a kladná a čistá energie se do něho opět vstřebala.

RADA NA ZÁVĚR:

Kámen reaguje na energii svého nositele, na vaše pocity, myšlenky, které do sebe vstřebává. Všichni zažíváme okamžiky radosti a štěstí, ale i chvíle, které nejsou zrovna vrcholem blaha. Proto bych vám doporučila čas od času svůj šperk s krystalem očistit i od vlastní, někdy zatížené energie. Stane-li se, že kámen již absorboval příliš mnoho těžké energie a není čištěn, může se rozpadnou či jinak poškodit.

Pokud by se vám právě toto stalo, pokuste se kámen uvolnit ze šperku a vrátit jej do půdy, kde ho jednoduše zahrabete. Tak ho vrátíte zpět Matce Zemi.

Pro zajímavost:

PRSTENY = Krystaly, související s měsícem vašeho narození, jsou považované za šťastné. Tradičně by měly být nošeny na ukazováčku anebo prsteníčku, případně na malíčku. Prostředníček není považovaný za šťastný prst.

 

JAK ŽÍT ŽIVOT PODLE VLASTNÍHO SCÉNÁŘE A NECÍTIT SE JAKO SVÍČKA VE VĚTRU?

Soustředit se na to, co CHCEME, nikoli na to, co NECHCEME.

Zní to jednoduše, že? Zkuste si to praktikovat a mnoho z vás zjistí, že to často vůbec jednoduché není. Pokud se stanete vlastním pozorovatelem záhy zjistíte, že většina z nás se z velké části věnuje tomu, co nechce. A tím si právě toto nechtěné vytváříme. Pro příklad: Z deseti úkolů perfektně splníme devět a jeden se nám nepovede. O čem myslíte, že budeme přemýšlet? Jakou emocí se zabývat? Ve většině případů se budeme na sebe zlobit za ten jeden jediný úkol, který nedopadl dle představ našich či představ někoho jiného. To, že většinu úkolů jsme splnili bezchybně, perfektně a právem bychom na sebe mohli být hrdí, zapadne do propasti zapomnění.

Pokud se dokážeme naladit na vyšší pozitivní vibraci, k čemuž nám právě kameny mohou dopomoci, i v překážkách, které život přináší, uvidíme nikoli zničující problém, ale příležitost. Příležitost něco dokázat, něco vyřešit, něco zvládnout, zkrátka, posunout se výš na žebříčku vlastních hodnot. Tak se zároveň přestaneme bát, protože zjistíme, že vše, co nám do života přichází, dokážeme zvládnout. A jak víme, strach ničí imunitu. Na stupnici emocí je právě strach jedna z nejhorších vibrací. Tím nechceme tvrdit, že strach je jenom špatný. Strach nám slouží, ale pouze v opodstatněných případech, kdy jsme například ohroženi na životě. V drtivé většině případů si ho vytváříme sami, nutno podotknout, že neopodstatněně, a pak naše životy, mnohdy dramaticky, znesnadňuje.

Věděli jste, že na vibrační škále je strach uváděn jako emoce horší než nenávist? A zcela logicky. Ale to už by bylo na další dlouhý článek. Zmiňujeme to jen pro zajímavost. A také proto, že vše, co nám udělá radost, co nám vykouzlí úsměv na tváři, posouvá nás vibračně výše a tím i lepší prožitky začnou proudit do našich životů.

S úsměvem mi dovolte jednu radu na závěr. Dělat si radost je vlastně naší lidskou povinností, protože svým štěstím měníme doslova svět k lepšímu. Zní to sice velmi nadneseně, ale je to tak. Svými vibracemi ovlivňujeme vše okolo nás, a to se nakažlivě šíří zase dál. Nakažme tedy svět láskou, štěstím a radostí, přestože občas připlují mraky a spustí se déšť. Vždyť bez vláhy by nebyl život a občasná bouřka příjemně osvěží vzduch než se na nebi opět rozzáří zlaté slunce.

                                                                                                                                  Ivana

LOGO-Ivanette-Photoshop.jpg