0 Kč

Vaše spokojenost je mou prioritou, proto prosím věnujte pozornost těmto radám, aby si vaše šperky IMG_20190903_165628.jpg zachovaly co nejdéle svůj lesk a krásný vzhled.

Šperky z postříbřeného drátku (stejně jako stříbro) podléhají změnám, např. vlivem světla, vody, vlhkosti vzduchu, potu. Proto je vhodné šperky odložit při sportu, koupání či sprchování, ale i před spaním a uchovávat je v temnu a suchu ve šperkovnici nebo krabičce.

V případě šperků zhotovených z tenkého drátku (0,3 – 0,4 mm) je třeba dbát zvýšené opatrnosti, převážně aby nedošlo k zatrhnutí oděvem či k jinému mechanickému poškození.

Stane-li se, že postříbřený povrch "chytne patinu" je možné šperk vyleštit vatičkou nebo utěrkou určenou na stříbro.

Šperky z nerezu, chirurgické oceli – nerezová, chirurgická ocel je velice odolná, zachovává si maximálně své vlastnosti. Jedná se o materiál vhodný pro alergiky. Šperk stačí jen občas přeleštit vatičkou na stříbro.

Cínované šperky po zhotovení jsou ošetřeny antioxidačním přípravkem, není tedy nutná žádná náročná péče. Opět platí i v tomto případě, že není vhodné výrobky namáčet ve vodě a je třeba zabránit styku s chemickými přípravky (prostředky na mytí nádobí, parfémy, krémy apod.)

Všeobecné rady na závěr:

  • Šperky, ať již z jakéhokoli materiálu, je třeba chránit před působením vody (včetně saunění), chemických přípravků, kosmetiky, parfémů, potu.
  • Šperky s minerály by se neměly nosit ani při slunění. Po delším nošení je vhodné šperk s polodrahokamy či minerály nechat odpočinout na drúze křišťálu, která se následně očistí pod proudem vlažné vody.
  • Zvýšené opatrnosti je třeba dbát v případě šperků zdobených nalepenými kamínky. Někdy není jiného způsobu než kamínek přichytit k drátku lepidlem. Působení vody může lepidlo uvolnit a kamínek následně vypadnout.
  • Šperky je třeba rovněž chránit před mechanickým poškozením (ohýbání, zatrhnutí oděvem atd.), proto je vhodné je při fyzické činnosti nebo před spaním odložit.

Přestože mé šperky nejsou vyráběné z drahých kovů, nýbrž jejich hlavní alchymistickou slitinou je radost a nadšení, věřím, že po dlouhou dobu budou projasňovat a krášlit vaše všední i nevšední dny.

                                                                                                                                Ivana

LOGO-Ivanette-Photoshop.jpg