OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Vážení návštěvíci,

na této stránce naleznete popisy krystalů, které jsou součástí momentálně nabízených šperků. Jelikož jsou však krystaly naší velikou láskou, nabídku o šperky s krystaly budeme neustále rozšiřovat, tím také i na této stránce budou postupně přidávány další popisy. 

AMETYST

Posiluje intuici, koncentraci, vnáší harmonii do milostných vztahů, uvolňuje obavy, úzkost, zuřivost, podporuje poznání vlastní role v životě.

Ametyst je kámen duchovní čistoty a meditace. Svou harmonickou září uvádí do rovnováhy mysl a cit. Ametyst potírá hněv, strach a veškeré negativní vlastnosti, které nás zatěžují, a naopak v nás probouzí dobrou a láskyplnou moudrost. Je kamenem inspirace, obohacuje naši meditaci nadosobní láskou, podporuje v nás obětavost a nezištnost. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit staré návyky, představy a emoce a nahradit je lepšími.

V centru srdce vnáší lásku do našeho citového života. Zažehnává obavy z budoucího, napomáhá nám nalézt vnitřní klid a bezpečí. Dává nám pocit jistoty a záruku, že to, co se nám někdy jeví jako nesmyslné a beznadějné, má vyšší smysl a obrátí se k lepšímu.

Působí proti bolestem všeho druhu ve fyzické, ale i citové a duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky uloženými hluboko v podvědomí.

IMG_20200418_175541.jpg

 

ACHÁT

V případě achátu existuje nepřeberné množství druhů.

Obecně lze říci, že dodává odvahu, vytrvalost, stabilitu a vyrovnanost, chrání vnitřní podstatu svého nositele před nežádoucími vlivy. Posiluje sebeúctu a respekt vůči vlastnímu tělu. Prohlubuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů a obdarovává důvěrou ve vlastní schopnosti.

Učí nás ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při jednání s nimi. Údajně dodává schopnost rozlišovat mezi opravdovými a falešnými přáteli. Podporuje v nás hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nepříjemné situace a nepříznivé okolnosti.

Z hlediska zdraví snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění, zmírňuje bolesti hlavy a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech.

IMG_20200418_175757.jpg

 

AVANTURÍN MODRÝ

Je kamenem klidu a rozvahy. Učí nás přijímat život se vším, co přináší, strastmi i radostmi, a to s lehkostí, klidem a rozvahou. Podporuje činorodost, pomáhá při depresi. Tlumí bolesti nejrůznějšího druhu, mírní teploty, záněty a zejména pomáhá při plicních potížích a chorobách.

IMG_20200418_181558.jpg

 

TYRKENIT

Jedná se o barvený magnezit, kterému se často nesprávně říká howlit (pravý howlit je velmi těžko k dostání). Magnezit je kamenem očisty. Odstraňuje psychické a emoční jedy, tím uvolňuje psychiku i duši. Učí nás v pravdě se milovat, protože jen tak můžeme prokazovat lásku všemu živému i neživému kolem sebe. Vede k většímu nadhledu a vnitřnímu klidu, pomáhá nám zvou začít akceptovat a milovávat samy sebe. Podporuje trpělivé jednání s bližními, čímž prohlubuje lásku k nim a schopnost naslouchat s pochopením pro problémy a záležitosti jiných lidí.

Podporuje metabolismus hořčíku a přispívá tak k detoxikaci těla. Uvolňuje křeče žil, žaludku a střev, pomáhá při bolestech hlavy způsobených napětím a migréně, bolestem zad, zubů, zánětu vedlejších dutin, při revmatismu, žlučníkových kolikách a kostních onemocněních. Aktivuje funkci štítné žlázy, posiluje krevní oběh. Snižuje nadměrné pocení. Brání také srážení krve a snižuje tvorbu trombů. Preventivně působí proti srdečním příhodám.

IMG_20200418_180034.jpg

 

MALACHIT

Malachit učí s trpělivostí a klidem všechna spektra života, ať už dobré, tak i to horší, neboť bez tmy není světlo a světlo není bez tmy. Pomáhá nám při odstraňování vzorců a blokád, které nám brání prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse, podporuje koordinaci obou mozkových hemisfér, čímž uvádí do harmonie a rovnováhy rozum a cit. Pomáhá z těla odstranit energie způsobující choroby. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. Rovněž je to kámen kreativity a změny, neutralizuje citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Pomáhá nám odvážit se projevit navenek své city. Podporuje poznání prostřednictvím snů.

V centru srdce příznivě ovlivňuje činnost srdce. Jeho zklidňující očistná energie mírní bolesti, převážně zánětlivého charakteru, ale i citově zraněné duše. Posiluje sebeobranné reakce organismu, podporuje funkci žaludku, pankreasu a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech.

Zejména společně s azuritem proráží a léčí citové blokády a hluboké duševní jizvy, které nám často brání odpouštět.

Malachit

KŘIŠŤÁL

Kámen kamenů. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Urychluje v nás výměnu energií. Negativní odebírá, pozitivní nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše. Průzračná záře křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši jako Božské světlo a prozařuje nás svou tvůrčí silou. Čistí, chrání naši auru odstraňuje blokády bránící průtoku životodárné energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše prosvětluje pocity, myšlenky, představy.

Učí nás vidět se takové, jací skutečně jsme. Tím nám pomáhá odstranit karmické zátěže.

Z fyzického hlediska pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně, v centru hrdla působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce. Umí toho skutečně mnoho, ale jeho velkou zásluhou je příčinám fyzických potíží předcházet, tedy odstraňuje jejich podstatu.

V podstatě se dá říci, že se jedná o univerzální kámen, který zastoupí jakýkoliv jiný.

IMG_20200127_201534.jpg

 

 

Použitá literatura

  • Skrytá moc drahých kamenů a jejich vliv na naše duševní a fyzické zdraví, Josef Pavel Kreperát
  • Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství, Josef Pavel Kreperát
  • Energetické náramky z drahých kamenů, Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski

 

Platby

gopay_bannery-barevne.pngms_vrt_opt_pos_73_2x.pngmc_vrt_opt_pos_73_2x.pngimg (2).pngmc_securecode_156px_width.pngimg.png