0 Kč

solar-quartz-geode-665322_1920.jpgVážení návštěvníci,

na této stránce naleznete popisy drahých kamenů, kterými jsou zdobeny šperky z ateliéru LOGO-Ivanette-Photoshop.jpg.

A protože jsou krystaly mou velkou láskou, nabídku o šperky s krystaly budu neustále rozšiřovat, a tím také i na této stránce budou postupně přidávány popisy dalších polodrahokamů a minerálů. 

AMETYST

Posiluje intuici, koncentraci, vnáší harmonii do milostných vztahů, uvolňuje obavy, úzkost, zuřivost, podporuje poznání vlastní role v životě.

Ametyst je kámen duchovní čistoty a meditace. Svou harmonickou září uvádí do rovnováhy mysl a cit. Ametyst potírá hněv, strach a veškeré negativní vlastnosti, které nás zatěžují, a naopak v nás probouzí dobrou a láskyplnou moudrost. Je kamenem inspirace, obohacuje naši meditaci nadosobní láskou, podporuje v nás obětavost a nezištnost. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit staré návyky, představy a emoce a nahradit je lepšími.

V centru srdce vnáší lásku do našeho citového života. Zažehnává obavy z budoucího, napomáhá nám nalézt vnitřní klid a bezpečí. Dává nám pocit jistoty a záruku, že to, co se nám někdy jeví jako nesmyslné a beznadějné, má vyšší smysl a obrátí se k lepšímu.

Působí proti bolestem všeho druhu ve fyzické, ale i citové a duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky uloženými hluboko v podvědomí.

IMG_20200418_175541.jpg

 

ACHÁT

V případě achátu existuje nepřeberné množství druhů.

Obecně lze říci, že dodává odvahu, vytrvalost, stabilitu a vyrovnanost, chrání vnitřní podstatu svého nositele před nežádoucími vlivy. Posiluje sebeúctu a respekt vůči vlastnímu tělu. Prohlubuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů a obdarovává důvěrou ve vlastní schopnosti.

Učí nás ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při jednání s nimi. Údajně dodává schopnost rozlišovat mezi opravdovými a falešnými přáteli. Podporuje v nás hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nepříjemné situace a nepříznivé okolnosti.

Z hlediska zdraví snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění, zmírňuje bolesti hlavy a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech.

IMG_20200418_175757.jpg

 

AVANTURÍN MODRÝ

Je kamenem klidu a rozvahy. Učí nás přijímat život se vším, co přináší, strastmi i radostmi, a to s lehkostí, klidem a rozvahou. Podporuje činorodost, pomáhá při depresi. Tlumí bolesti nejrůznějšího druhu, mírní teploty, záněty a zejména pomáhá při plicních potížích a chorobách.

IMG_20200418_181558.jpg

 

TYRKENIT

Jedná se o barvený magnezit, kterému se často nesprávně říká howlit (pravý howlit je velmi těžko k dostání). Magnezit je kamenem očisty. Odstraňuje psychické a emoční jedy, tím uvolňuje psychiku i duši. Učí nás v pravdě se milovat, protože jen tak můžeme prokazovat lásku všemu živému i neživému kolem sebe. Vede k většímu nadhledu a vnitřnímu klidu, pomáhá nám zvou začít akceptovat a milovávat samy sebe. Podporuje trpělivé jednání s bližními, čímž prohlubuje lásku k nim a schopnost naslouchat s pochopením pro problémy a záležitosti jiných lidí.

Podporuje metabolismus hořčíku a přispívá tak k detoxikaci těla. Uvolňuje křeče žil, žaludku a střev, pomáhá při bolestech hlavy způsobených napětím a migréně, bolestem zad, zubů, zánětu vedlejších dutin, při revmatismu, žlučníkových kolikách a kostních onemocněních. Aktivuje funkci štítné žlázy, posiluje krevní oběh. Snižuje nadměrné pocení. Brání také srážení krve a snižuje tvorbu trombů. Preventivně působí proti srdečním příhodám.

IMG_20200418_180034.jpg

 

MALACHIT

Malachit učí s trpělivostí a klidem všechna spektra života, ať už dobré, tak i to horší, neboť bez tmy není světlo a světlo není bez tmy. Pomáhá nám při odstraňování vzorců a blokád, které nám brání prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse, podporuje koordinaci obou mozkových hemisfér, čímž uvádí do harmonie a rovnováhy rozum a cit. Pomáhá z těla odstranit energie způsobující choroby. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. Rovněž je to kámen kreativity a změny, neutralizuje citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Pomáhá nám odvážit se projevit navenek své city. Podporuje poznání prostřednictvím snů.

V centru srdce příznivě ovlivňuje činnost srdce. Jeho zklidňující očistná energie mírní bolesti, převážně zánětlivého charakteru, ale i citově zraněné duše. Posiluje sebeobranné reakce organismu, podporuje funkci žaludku, pankreasu a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech.

Zejména společně s azuritem proráží a léčí citové blokády a hluboké duševní jizvy, které nám často brání odpouštět.

Malachit

KŘIŠŤÁL

Kámen kamenů. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Urychluje v nás výměnu energií. Negativní odebírá, pozitivní nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše. Průzračná záře křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši jako Božské světlo a prozařuje nás svou tvůrčí silou. Čistí, chrání naši auru odstraňuje blokády bránící průtoku životodárné energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše prosvětluje pocity, myšlenky, představy.

Učí nás vidět se takové, jací skutečně jsme. Tím nám pomáhá odstranit karmické zátěže.

Z fyzického hlediska pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně, v centru hrdla působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce. Umí toho skutečně mnoho, ale jeho velkou zásluhou je příčinám fyzických potíží předcházet, tedy odstraňuje jejich podstatu.

V podstatě se dá říci, že se jedná o univerzální kámen, který zastoupí jakýkoliv jiný.

IMG_20200419_205513.jpg

RŮŽENÍN

Popis tohoto kamene vyjádřený třemi slovy by byl: Soucit, laskavost a láska. Tento růžový kámen je skvělý k přivábení romantiky, něhy a lásky do života. Již od antických dob byl ctěn a nošen jako kámen lásky a srdce. Něžný odstín růženínu pomáhá konejšit naši duši, když potřebujeme cítit útěchu a bezpodmínečnou lásku. Stejně tak ale pomáhá nám, abychom i my byli schopni lásku rozdávat.

Prohlubuje naši vnímavost k umění, zejména hudbě, probouzí v nás fantazii, bohatou inspiraci, tvořivého ducha a schopnost vidět dál než kam dosahují naše smysly.

Růženín nás rovněž učí myslet srdcem a tyto myšlenky doplňuje o vibraci lásky. Zároveň nás učí trpělivosti při komunikaci, ponechat věcem potřebný prostor a čas a věnovat pozornost názorům druhých.

Po fyzické stránce se růženín používá k omlazení a regeneraci pleti, pro zkvalitnění spánku, podporuje léčbu srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co s činností srdce souvisí, včetně psychosomatických poruch způsobených potlačenými emocemi.  Velkou službu nám poskytuje v okamžiku, kdy neutralizuje vliv nezdravého prostředí na náš organismus (př. ovzduší znečištěné jedovatými lástkami, zářením).

Andělskými patrony tohoto polodrahokamu jsou archanděl Chamuel a Haniel, kteří poskytují ochranu.

 

jewelry-665335_1920.jpg

* Ilustrační foto

TYGŘÍ OKO

Pozitivní vlastnosti tohoto kameny oceňovali již ve starém Řecku, kde byl ctěn jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Učí nás otevřenosti, aktivnímu pohledu na svět, rozvaze, samostatnému rozhodování, posiluje vůli, koncentraci, tiší nervy, zahání černé myšlenky, pocity beznaděje a pomáhá zbavit se pocitů žárlivosti. Celkově podporuje jasnou mysl a pomáhá udržet myšlenky v souladu s vlastní pravdou. Je vhodný pro ty, kteří si přejí kariérní postup na vedoucí pozici.

Po fyzické stránce účinně pomáhá při vážných duševních poruchách, a to tak, že dokáže prohřát celý organismus a tím jej probudit z malátného stavu. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, v centru třetího oka migrénu a silné bolesti hlavy, dále podporuje funkci jater a jeho voda při užívání ráno na lačný žaludek podporuje léčbu kostí a kloubů. Rovněž zlepšuje zrak, napomáhá zažívání, zvyšuje vitální životní sílu.

Prostřednictvím tygřího oka je možné navázat komunikaci s archanděly Jofielem a Sabraelem.

tigers-eye-beads-1708990_1280.jpg

* Ilustrační foto

KORÁL ČERVENÝ

Korál, symbolizující lásku a harmonii, není vlastně kamenem, ale schránkou mořského živočicha. V minulosti byl uctíván jako dar bohů. Dokonce jej při sobě nosívali i dřívější mořeplavci, neboť se věřilo v jeho schopnost zahánět bouřky.

Dodnes je považován za velmi silný, ochranný „kámen“ (odvozeno od jeho tvrdosti) podporující přátelství, mezilidské vztahy, propojující nás s přírodou. Chrání nás před projevy násilí, pocity úzkosti, deprese, odstraňuje negativní emoce, stres, nervozitu, paniku, strach, dodává nám sílu, odvahu, moudrost, přináší nám vnitřní klid, napomáhá nám s udržením soustředění a dosahování našich cílů.  S jeho přispěním můžeme pochopit sebe sama, propojit se s vlastním Já a dívat se na dění kolem sebe optimističtějším pohledem. Korálu se také přikládá schopnost zvyšovat intuici, představivost, posilovat auru a vyvolávat klidný spánek. Zesiluje láskyplnou vazbu mezi matkou a dítětem.

Korál2.jpg

* Ilustrační foto

 APATIT

Tento krásný kámen uklidňující barvy má sílu probudit v nás sexuální energii (zvyšuje hadí sílu "kundalini", vášeň, v níž není přítomen pocit viny) a duchovní energii, což znamená, že jeho energie je schopna proudit celým čakrovým systémem od základní kořenové čakry až po korunní čakru, kde napomáhá při napojení se na vyšší duchovní dimenzi, naše průvodce, rádce a pomocníky z astrálního světa.

Jeho krásné vibrace blahodárně působí na disharmonii v citové oblasti. Pro svou modravou barvu je mu připisováno spojení s krční, tedy 5 čakrou, proto je vhodné tento kámen nosit v oblasti hrdla, čímž napomáhá při správné komunikaci, kdy usnadňuje kontakt s ostatními lidmi, rovněž podporuje otevřené jednání. I z tohoto důvodu je někdy doporučován při koktavosti. Posiluje otevřenost, sebevyjadřování, společenskost, cílevědomost, bystrost. Naopak potlačuje lhostejnost, nepřátelství a negativní postoje, tiší lítost, apatii a zlost, snižuje podrážděnost a napomáhá při citovém vyčerpání. Je schopen propojovat hmotu (tělo) a vědomí (ducha), pročišťovat zmatky v těle a na duši a bývá označován kamenem snů, v nichž je možné se propojit s podvědomím. Při meditaci s tímto kamenem můžeme pohlédnout do minulosti i budoucnosti, avšak stále mějme na paměti, že budoucnost si tvoříme sami svými myšlenkami a emocemi. Pokud tedy zažijeme vizi do budoucna, jež se nám nelíbí, můžeme ji kdykoli změnit. Karty, kameny, hvězdy pouze naznačují možný vývoj událostí, poukazují na určitý směr, ale konečný výsledek je vždy na nás samotných. 

Na fyzické úrovni napomáhá při obnově buněk, při únavách, malátnosti či naopak hyperaktivitě v důsledku nerovnováhy v proudění energie (pomáhá hyperaktivním a autistickým dětem), podporuje pohybový aparát, svaly, kosti, chrupavky a zuby díky jeho schopnosti vstřebávat vápník, zlepšuje funkci metabolismu, pomáhá při problémech se střevy a omezuje pocity hladu.

Rovněž je skvělým pomocníkem při zvyšování obranyschopnosti organismu, blahodárně působí na srdce.

apatite-669484_1920.jpg

* Ilustrační foto

ANGELIT

Angelit je věrný svému názvu (ovšem pouze z hlediska našeho jazyka, neboť údajně název pochází z řeckého anhydros – bezvodý, neboť neobsahuje vodu) a přináší vnitřní mír a klid. Je to skvělý pomocník, který mírní duševní bolesti. Zvyšuje úroveň vědomí. Také podporuje soucit a odpuštění. Schopnost odpouštět je obrovsky prospěšná, ať už se jedná o odpuštění někomu nebo odpuštění sama sobě. Trochu paradoxně nám odpuštění sama sobě činí největší potíže. Angelit rovněž napomáhá rozptýlit naše strachy, pocity hněvu a úzkosti, které dokáže transformovat do pocitů klidu, víry a spokojenosti. Jako komunikační kámen rovněž pomáhá bez vyslovit svou pravdu.

Mezi jeho úžasné vlastnosti, kterými může pomoci zkvalitňovat naše životy, patří jeho schopnost uzdravovat vztahy na všech rovinách. Znamená to tedy nejenom vztahy s druhými lidmi, ale také vztah sám k sobě, což opět je pro mnohé z nás obrovský oříšek, a přitom naše štěstí a úspěch, i schopnost dávat lásku, začíná od uvědomění si vlastní hodnoty, zdravé sebelásky.

Na fyzické úrovni je tomuto kameni připisována schopnost odblokovávat energetické dráhy, čímž napomáhá k uzdravování na všech úrovních. Léčí záněty, harmonizuje štítnou žlázu, může působit močopudně. Náleží ke krční, 5. čakře, a má příznivý vliv na oblast krku a hrdlo, včetně všech souvisejících onemocnění, jako například angínu, bolest v krku a laryngitidu.

Po duchovní stránce zlepšuje schopnost telepatie, vede po duchovní cestě a pomáhá k propojení se s anděly či jinými duchovními rádci, pomocníky, průvodci.  

IMG_20210719_130336.jpg

 

JASPIS MODRÝ OCEÁN

Jaspis modrý nás propojuje s duchovním světem a prohlubuje naše spojení s vyšším Já. Pomáhá nám pochopit naší duchovní podstatu a zvědomuje to, co je skryté v naší duši. Podporuje touhu konat dobro, aktivuje odvahu a vytrvalost, vede ke skromnosti, pochopení a trpělivosti. Navozuje pocit bezpečí, zahání pocity strachu, čistí naše myšlenky.

Na fyzické úrovni pomáhá při potížích s trávením, s neplodností, posiluje krevní oběh.

Použitá literatura

  • Skrytá moc drahých kamenů a jejich vliv na naše duševní a fyzické zdraví, Josef Pavel Kreperát
  • Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství, Josef Pavel Kreperát
  • Energetické náramky z drahých kamenů, Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski