OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Vážení návštěvníci,

na této stránce naleznete popisy drahých kamenů, kterými jsou zdobeny šperky z dílny LOGO-Ivanette-Photoshop.jpg. Jelikož jsou však krystaly naší velikou láskou, nabídku o šperky s krystaly budeme neustále rozšiřovat, tím také i na této stránce budou postupně přidávány popisy dalších polodrahokamů. 

AMETYST

Posiluje intuici, koncentraci, vnáší harmonii do milostných vztahů, uvolňuje obavy, úzkost, zuřivost, podporuje poznání vlastní role v životě.

Ametyst je kámen duchovní čistoty a meditace. Svou harmonickou září uvádí do rovnováhy mysl a cit. Ametyst potírá hněv, strach a veškeré negativní vlastnosti, které nás zatěžují, a naopak v nás probouzí dobrou a láskyplnou moudrost. Je kamenem inspirace, obohacuje naši meditaci nadosobní láskou, podporuje v nás obětavost a nezištnost. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit staré návyky, představy a emoce a nahradit je lepšími.

V centru srdce vnáší lásku do našeho citového života. Zažehnává obavy z budoucího, napomáhá nám nalézt vnitřní klid a bezpečí. Dává nám pocit jistoty a záruku, že to, co se nám někdy jeví jako nesmyslné a beznadějné, má vyšší smysl a obrátí se k lepšímu.

Působí proti bolestem všeho druhu ve fyzické, ale i citové a duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky uloženými hluboko v podvědomí.

IMG_20200418_175541.jpg

 

ACHÁT

V případě achátu existuje nepřeberné množství druhů.

Obecně lze říci, že dodává odvahu, vytrvalost, stabilitu a vyrovnanost, chrání vnitřní podstatu svého nositele před nežádoucími vlivy. Posiluje sebeúctu a respekt vůči vlastnímu tělu. Prohlubuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů a obdarovává důvěrou ve vlastní schopnosti.

Učí nás ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při jednání s nimi. Údajně dodává schopnost rozlišovat mezi opravdovými a falešnými přáteli. Podporuje v nás hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nepříjemné situace a nepříznivé okolnosti.

Z hlediska zdraví snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění, zmírňuje bolesti hlavy a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech.

IMG_20200418_175757.jpg

 

AVANTURÍN MODRÝ

Je kamenem klidu a rozvahy. Učí nás přijímat život se vším, co přináší, strastmi i radostmi, a to s lehkostí, klidem a rozvahou. Podporuje činorodost, pomáhá při depresi. Tlumí bolesti nejrůznějšího druhu, mírní teploty, záněty a zejména pomáhá při plicních potížích a chorobách.

IMG_20200418_181558.jpg

 

TYRKENIT

Jedná se o barvený magnezit, kterému se často nesprávně říká howlit (pravý howlit je velmi těžko k dostání). Magnezit je kamenem očisty. Odstraňuje psychické a emoční jedy, tím uvolňuje psychiku i duši. Učí nás v pravdě se milovat, protože jen tak můžeme prokazovat lásku všemu živému i neživému kolem sebe. Vede k většímu nadhledu a vnitřnímu klidu, pomáhá nám zvou začít akceptovat a milovávat samy sebe. Podporuje trpělivé jednání s bližními, čímž prohlubuje lásku k nim a schopnost naslouchat s pochopením pro problémy a záležitosti jiných lidí.

Podporuje metabolismus hořčíku a přispívá tak k detoxikaci těla. Uvolňuje křeče žil, žaludku a střev, pomáhá při bolestech hlavy způsobených napětím a migréně, bolestem zad, zubů, zánětu vedlejších dutin, při revmatismu, žlučníkových kolikách a kostních onemocněních. Aktivuje funkci štítné žlázy, posiluje krevní oběh. Snižuje nadměrné pocení. Brání také srážení krve a snižuje tvorbu trombů. Preventivně působí proti srdečním příhodám.

IMG_20200418_180034.jpg

 

MALACHIT

Malachit učí s trpělivostí a klidem všechna spektra života, ať už dobré, tak i to horší, neboť bez tmy není světlo a světlo není bez tmy. Pomáhá nám při odstraňování vzorců a blokád, které nám brání prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse, podporuje koordinaci obou mozkových hemisfér, čímž uvádí do harmonie a rovnováhy rozum a cit. Pomáhá z těla odstranit energie způsobující choroby. Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. Rovněž je to kámen kreativity a změny, neutralizuje citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Pomáhá nám odvážit se projevit navenek své city. Podporuje poznání prostřednictvím snů.

V centru srdce příznivě ovlivňuje činnost srdce. Jeho zklidňující očistná energie mírní bolesti, převážně zánětlivého charakteru, ale i citově zraněné duše. Posiluje sebeobranné reakce organismu, podporuje funkci žaludku, pankreasu a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech.

Zejména společně s azuritem proráží a léčí citové blokády a hluboké duševní jizvy, které nám často brání odpouštět.

Malachit

KŘIŠŤÁL

Kámen kamenů. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou a léčivou energii. Urychluje v nás výměnu energií. Negativní odebírá, pozitivní nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše. Průzračná záře křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši jako Božské světlo a prozařuje nás svou tvůrčí silou. Čistí, chrání naši auru odstraňuje blokády bránící průtoku životodárné energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše prosvětluje pocity, myšlenky, představy.

Učí nás vidět se takové, jací skutečně jsme. Tím nám pomáhá odstranit karmické zátěže.

Z fyzického hlediska pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně, v centru hrdla působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru na srdce, krevní oběh a plíce. Umí toho skutečně mnoho, ale jeho velkou zásluhou je příčinám fyzických potíží předcházet, tedy odstraňuje jejich podstatu.

V podstatě se dá říci, že se jedná o univerzální kámen, který zastoupí jakýkoliv jiný.

IMG_20200127_201534.jpg

RŮŽENÍN

Popis tohoto kamene vyjádřený třemi slovy by byl: Soucit, laskavost a láska. Tento růžový kámen je skvělý k přivábení romantiky, něhy a lásky do života. Již od antických dob byl ctěn a nošen jako kámen lásky a srdce. Něžný odstín růženínu pomáhá konejšit naši duši, když potřebujeme cítit útěchu a bezpodmínečnou lásku. Stejně tak ale pomáhá nám, abychom i my byli schopni lásku rozdávat.

Prohlubuje naši vnímavost k umění, zejména hudbě, probouzí v nás fantazii, bohatou inspiraci, tvořivého ducha a schopnost vidět dál než kam dosahují naše smysly.

Růženín nás rovněž učí myslet srdcem a tyto myšlenky doplňuje o vibraci lásky. Zároveň nás učí trpělivosti při komunikaci, ponechat věcem potřebný prostor a čas a věnovat pozornost názorům druhých.

Po fyzické stránce se růženín používá k omlazení a regeneraci pleti, pro zkvalitnění spánku, podporuje léčbu srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co s činností srdce souvisí, včetně psychosomatických poruch způsobených potlačenými emocemi.  Velkou službu nám poskytuje v okamžiku, kdy neutralizuje vliv nezdravého prostředí na náš organismus (př. ovzduší znečištěné jedovatými lástkami, zářením).

Andělskými patrony tohoto polodrahokamu jsou archanděl Chamuel a Haniel, kteří poskytují ochranu.

 

jewelry-665335_1920.jpg

* Ilustrační foto

TYGŘÍ OKO

Pozitivní vlastnosti tohoto kameny oceňovali již ve starém Řecku, kde byl ctěn jako kámen radosti a duševní rovnováhy. Učí nás otevřenosti, aktivnímu pohledu na svět, rozvaze, samostatnému rozhodování, posiluje vůli, koncentraci, tiší nervy, zahání černé myšlenky, pocity beznaděje a pomáhá zbavit se pocitů žárlivosti. Celkově podporuje jasnou mysl a pomáhá udržet myšlenky v souladu s vlastní pravdou. Je vhodný pro ty, kteří si přejí kariérní postup na vedoucí pozici.

Po fyzické stránce účinně pomáhá při vážných duševních poruchách, a to tak, že dokáže prohřát celý organismus a tím jej probudit z malátného stavu. V centru hrtanu mírní astmatické potíže, v centru třetího oka migrénu a silné bolesti hlavy, dále podporuje funkci jater a jeho voda při užívání ráno na lačný žaludek podporuje léčbu kostí a kloubů. Rovněž zlepšuje zrak, napomáhá zažívání, zvyšuje vitální životní sílu.

Prostřednictvím tygřího oka je možné navázat komunikaci s archanděly Jofielem a Sabraelem.

tigers-eye-beads-1708990_1280.jpg

* Ilustrační foto

 

 

Použitá literatura

  • Skrytá moc drahých kamenů a jejich vliv na naše duševní a fyzické zdraví, Josef Pavel Kreperát
  • Křišťál a ostatní křemeny v léčitelství, Josef Pavel Kreperát
  • Energetické náramky z drahých kamenů, Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski