0 Kč

Harmonizace 5. čakry

Pátá čakra se vyvíjí v období 6,5 - 8,5 roku našeho života. Mluvíme, sdělujeme svou pravdu, učíme se, sdílíme. Zásadní je pro nás reakce okolí na naše myšlenky, pocity, emoce. Dozrávají v nás názory, zkušenosti. Začínáme jasně vyjadřovat, co skutečně chceme a co nikoli. Mnohým z nás se v této době nedostávalo ocenění, lásky, pochopení, které následně hledáme. Následkem toho se může stát, že se uzamkneme do starých nahrávek rodičů, nesoucí výbušné emocionální úsudky, které nakonec vytvoří základ našeho rodinného systému.

Slova se stávají prostředkem k vyjadřování našeho vnitřního bytí a prostředkem ke tvorbě. Pokud jsme však slýchávali věty typu: "Hlavně už buď ztiha", "Bav se se mnou, až budeš normální", atd, může se v této čakře vytvořit velký blok. Vyskytuje-li se běžně v našem okolí chování podporující závislost na druhých a perfekcionalizmus, nebo nedostatečnou či naopak přehnanou zodpovědnost, ovlivní to schopnost naší páté čakry vyjadřovat, kdo jsme, co chceme a toto si obhájit.

Z hlediska duchovního vnímání je pátá čakra kontaktním místem komunikace mezi duší, myslí a tělem. Místem, kde duše vyjadřuje své touhy.

Strach z komunikace pátou čákru oslabuje, ale pozor, přílišná komunikace ji může naopak zásadně stimulovat a vytvořit tak nerovnováhu a disproporcionální zvětšení.

Krční čakru ovlivňují myšlenky a pocity týkající se těchto oblastí:

Pravdomluvost - vůči sobě, svým blízkým, klientům, spolupracovníkům, posluchačům

Komunikace - včetně zpěvu, psaného i mluveného projevu, umělecké tvorby, učení jiných lidí, channelingu

Schopnost říci si o své potřeby - komukoli

IMG_20200515_193609.jpg

Literární zdroje:

- Čakry - nový systém léčby, Cyndi Dale

- Léčení čaker. Probuďte svou vnitřní sílu a dar léčit,  Doreen Virtue, Ph. D.